Shopping Cart

No products in the cart.

Sladká Uzená Paprika

40 g | 205 Kč / 100 g
Skladem

82,00  včetně DPH

Sladká uzená paprika má chráněné označení původu Pimentón de La Vera. Díky řemeslnému výrobnímu procesu a sušení „kouřem“ získal tento produkt celosvětovou slávu díky jeho bezkonkurenční vůni, chuti a barevné stálosti.

Dovozce: ALEMARAL & Partners s.r.o. | IČO: 08820856 | Panská 393/6 - 60200 Brno (Česká republika)

Jak se to používá?

Vyrábí se ze sladké papriky, má jemnou a intenzivní, aromatickou a kouřovou chuť a je ideální do omáček, smaženého, dušeného masa, masa a ryb, k masům, polévkám, rýžovým pokrmům, hummus… nekonečné množství jídel.

Jak se získává?

Používá se řemeslné sušení, které je hlavně pomalé, jemné a málo agresivní, aby byla zaručena nejvyšší kvalita produktu. Jakmile jsou plody zralé, sbírají se a suší ve vertikálních proudových sušárnách se spodním topeništěm, které jsou umístěny na farmách. Pro zajímavost to byla alternativa k sušení na slunci, které se používá v jiných oblastech, protože vlhkost z podzimních dešťů, které se shodují se sklizní ovoce, sušení znemožňovala.

Sušičky mají dvě patra. V přízemí je spalovací komora, kde je umístěno palivové dříví. A v té horní, asi 2,5 metru, se nachází plody. Toto druhé patro má několik borových lamel umístěných 1-2 centimetry od sebe na kaštanových krovech. A právě kouřem vznikajícím ze spodní komory při spalování palivového dřeva z dubu a cesmíny se papriky suší.

Jakmile jsou papriky dehydrované, semena se odstraní a jsou rozemlety.

Valle Coronado

Valle Coronado se zrodilo se zájmem o hledání nových chutí a textur. Značka, která se připojuje k La Chinata, aby rozšířila náš katalog směrem k novým obzorům se společným jmenovatelem, abychom i nadále sázeli na produkty vynikající kvality s razítkem z Extremadury.

Ingredience

Sušená paprika (99%), slunečnicový olej.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Sladká Uzená Paprika“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *