Čerstvý Extra Panenský Olivový Olej naší nové sezóny je nyní k dispozici, vyrobený z prvních oliv ze sklizně, limitovaná edice, do vyprodání zásob. Čerstvý Extra Panenský Olivový Olej naší nové sezóny je nyní k dispozici, vyrobený z prvních oliv ze sklizně, limitovaná edice, do vyprodání zásob. Čerstvý Extra Panenský Olivový Olej naší nové sezóny je nyní k dispozici, vyrobený z prvních oliv ze sklizně, limitovaná edice, do vyprodání zásob.
Shopping Cart

No products in the cart.

Recept: Pečené Jehněčí Maso s Rozmarýnem a Křupavými Mandlemi

Pečené jehněčí maso je pochoutka. Je to jemné a chutné maso, které se velmi dobře hodí k pečení v troubě. My jsme ho tentokrát připravili s rozmarýnem. Je to klasika středomořské kuchyně se svěží, lehce nahořklou chutí a intenzivní vůní. A je to koření, které se k jehněčímu velmi hodí. A k tomu jsme udělali jehněčí plněné směsí pečeného česneku, rozmarýnu a extra panenského olivového oleje, doplněné zelenými klíčky a opékanými mandlemi s rozmarýnem a uzenou paprikou.

Řekneme vám recept krok za krokem:

Ingredience

 

Mandle Pražené S Rozmarýnem A Uzenou Paprikou

Rozmarýn

Ekologický Extra Panenský Olivový Olej OLIVITA

Šupinky Soli Uzené

 

Zpracování

  1. Pro začátek je důležité vybrat si dobré jehněčí maso. Pokud je to možné, hledejte čerstvé a kvalitní maso. Jakmile máte jehněčí maso, první věc, kterou byste měli udělat, je předehřát troubu na asi 175º C.
  2. Dále si nejprve opečeme dvě hlavičky česneku s extra panenským olivovým olejem La Chinata a rozmarýnem Valle Coronado. Můžeme přidat i Středomořskou směs Valle Coronado Mediterranean a uzené solné vločky.
  3. Jakmile budou připraveny, vyjměte je z trouby a rozdrťte směs v hmoždíři s kořením a extra panenským olivovým olejem a přidejte trochu pražených mandlí s extra panenským olivovým olejem, rozmarýnem a uzenou paprikou.
  4. Jehněčí hřbet protáhneme, vnitřek dochutíme solí a pepřem, potřeme směsí a svineme a svážeme kuchařskou nití. Zvenku dochuťte solí a pepřem a nechte asi 10 minut marinovat.
  5. Potřete extra panenským olivovým olejem a posypte trochou rozmarýnu Valle Coronado.
  6. Mezitím si na pánvi orestujeme jehněčí maso na troše extra panenského olivového oleje.
  7. Poté jej položíme na pečicí plech a dáme do trouby na 15 nebo 20 minut.
  8. Po upečení vyjměte z trouby, přikryjte hliníkovou fólií a nechte ještě 10 minut odpočívat.
  9. Představujeme naše pečené jehněčí se zelenými klíčky, cherry rajčaty a praženými mandlemi s extra panenským olivovým olejem, rozmarýnem a paprikou.

Doufáme, že se vám recept líbil a že jej brzy vyzkoušíte! Pokud byste chtěli vidět více takových receptů, můžete navštívit náš instagramový profil, kde najdete inspiraci a nové nápady.

Sdílej se svými přáteli:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *