Čerstvý Extra Panenský Olivový Olej naší nové sezóny je nyní k dispozici, vyrobený z prvních oliv ze sklizně, limitovaná edice, do vyprodání zásob. Čerstvý Extra Panenský Olivový Olej naší nové sezóny je nyní k dispozici, vyrobený z prvních oliv ze sklizně, limitovaná edice, do vyprodání zásob. Čerstvý Extra Panenský Olivový Olej naší nové sezóny je nyní k dispozici, vyrobený z prvních oliv ze sklizně, limitovaná edice, do vyprodání zásob.
Shopping Cart

No products in the cart.

Každodenní starostlivost o suchou pleť

Pokud máte suchou pleť, je důležité pečlivě volit produkty s takovým složením, aby zbytečně nedráždilo vaši pokožku. Suchá pleť ale trpí především kvůli vnějším faktorům: slunci, chladu a suchému vzduchu.

 

Suchá pleť trpí dehydratací v důsledku sníženého počtu lipidů, což jsou tuky. Proto je klíčové  posilovat její ochrannou bariéru a zajišťovat její pravidelnou hydrataci.

Proč se pleť vysušuje?

Kvůli nedostatku hydratace a lipidů, tuků, které udržují ochrannou bariéru pleti funkční. Tyto nedostatky může způsobovat mnoho faktorů, jako jsou stres, zima, horko nebo suchý vzduch. Vliv má také genetika a věk, protože spolu s postupujícími roky naše mazové a potní žlázy začínají pracovat čím dál pomaleji, a proto se pokožce dostává i méně hydratace a promaštění. V důsledku toho ztrácí naše pleť elasticitu a objevují se vrásky. Stejně tak může pleť vysušovat i špatná životospráva nebo kosmetika nevhodná pro suchý typ pleti.

Jak dostat pleť znovu do rovnováhy

Především je třeba zdravě a vyváženě se stravovat a vyhýbat se stresu, protože stres vyvolává v těle hormonální změny, které přímo ovlivňují pokožku. Pleť pak může reagovat vysušením, zčervenáním a podrážděním.

I vhodně zvolené kosmetické přípravky jsou při péči o suchou pleť důležité. Pomáhají ji udržovat v rovnováze a zdravou. Suchá pleť vyžaduje kvalitní péči již od mládí, vyhnete se tak jejímu předčasnému stárnutí a zajistíte její svěží vzhled.

Přípravky pro suchou pleť

Každodenní čištění pleti je základním krokem starostlivosti o jakýkoliv typ pleti. Pokud ale potřebujeme pleti dodat ještě péči navíc, je důležité, aby byla čistá, jen tak nejlépe vstřebá všechny látky.

Pro suchou pokožku doporučujeme produkty Čisticí pleťové mléko La Chinata a Čisticí třešňovou pěnu La Chinata. Čistí pleť do hloubky, nezanechávají na jejím povrchu mastný film, přesto ale pleť dostatečně hydratují. Pokud nejste zvyklé používat makeup a nepotřebujete tedy hloubkovou očistu, můžete využít naše Řemeslné hydratační mýdlo z medu a bambuckého másla La Chinata nebo Olivové mýdlo La Chinata, které je ideální pro pleť se sklony k podráždění.

Hydrataci vám zaručí Krém pro citlivou pleť La Chinata, který je vyráběn z igrediencí přírodního původu a nedráždí tedy pokožku, naopak má hojivý, protizánětlivý a zklidňujicí účinek. Tento krém zaručí pleti znovunabytí hydratace, flexibility a dodá jí výživu, protože obsahuje bambucké máslo a aloe vera. Při boji proti stárnutí bude vaším skvělým pomocníkem i Hydratační krém 24H La Chinata, který obsahuje množství antioxidantů, které pomáhají s prvními příznaky stárnutí. Navíc je obohacen o hydrolizovaný kolagen a vysoce hydratační složky na bázi solí, aminokyselin a proteinů přírodního původu.

Zázračný olej La Chinata je všestranný produkt při péči o suchou pleť, protože nejenže jej můžete aplikovat přímo na pokožku celého těla i tváře, ale můžete jej  přidat například i do makeupu a tím zvýšit jeho hydratační vlastnosti. Při komplexní péči o suchou pleť doporučujeme využít následující tři produkty, které se navzájem během dne doplňují. Jedná se o Jemný pleťový peeling La Chinata, Revitalizační pleťový krém SPF 15 La Chinata a Noční krém proti stárnutí La Chinata.

Jednou týdně by se pak na pleť měla aplikovat Vyživující pleťová maska La Chinata nebo Hydratační pleťová maska La Chinata.

Všechna naše doporučení vám pomohou při vaší starostlivosti o suchou pleť. S námi udržíte pleť v rovnováze a obnovíte její ochrannou bariéru, aniž byste svou pokožku podráždili.

 

Sdílej se svými přáteli: