Shopping Cart

No products in the cart.

Jak vybírat kosmetické přípravky během těhotenství

Ženské tělo prochází během těhotenství mnoha změnami, které se projeví i na pokožce. Mohou se objevit problémy se striemi, celulitidou, pigmentovými skrvnami nebo akné. Je ale důležité vědět, které produkty bychom během těhotenství neměly používat, jelikož látky v nich obsažené, které jsou jinak absolutně neškodné, by mohly negativně ovlivnit vývoj plodu.

Některé látky a jejich deriváty by proto nastávající maminky měly ze své kosmetické péče vyřadit. Jedná se například o kofein, retinol, kyselinu salicylovou, kafr a mátovou silici.

U retinolu a dalších derivátů vitamínu A hrozí negativní dopad na vývoj plodu a vznik deformací. Tyto látky jsou běžnou součástí přípravků proti stárnutí.

Kofein zvyšuje cirkulaci krevního oběhu a má i další prospěšné účinky, používá se proto jako častá přísada do přípravků proti celulitidě. Pro těhotné ženy ale také není příliš vhodný.

A nedopočují se ani produkty s obsahem mátové silice a kafru. Ty lze nalézt například v balzámech na rty, výrobcích proti celulitidě a produktech s chladivým efektem.

Kosmetika pro těhotné: Esenciální oleje

Tématem k širší diskuzi jsou esenciální oleje. Všechny  nejsou „zakázané“. Některé se nedoporučují během prvních měsíců těhotenství, jiné se během těhotenství nedoporučují vůbec a některé další jsou naprosto neškodné. Je třeba si uvědomit rozdíl mezi aromaterapeutickými přípravky, které obsahují čisté koncentrované esenciální oleje, a běžnými kosmetickými přípravky, u nichž je koncentrace použitých esenciálních olejů velice nízká.

Mezi esenciální oleje nevhodné během těhotenství se řadí šalvějový, mátový, oregánový a hřebíčkový a olej z routy.

Pokud se podíváme blíže na kosmetické produkty La Chinata, najdeme několik, kterým by se těhotné ženy měly vyhnout:

Opravný balzám na rty La Chinata, protože obsahuje mátu a kafr.

Sérum na oční okolí La Chinata, protože mezi jeho aktivní složky patří kofein.

Šampón a kondicionér 0%, protože mezi konzervační složky patří kyselina salicylová.

Regenerační antioxidační sérum La Chinata a Tělový olej La Chinata obsahují esenciální oleje z mandarinky, bergamotu, grapefruitu a pelargonie. Konrkrétně esenciální olej z pelargonie se doporučuje používat až od čtvrtého měsíce těhotenství. V případě Regeneračního oxidačního séra La Chinata je ovšem ve velmi nízké koncentraci nepřesahující 0,10 %.

Laboratorní studie také prokázaly, že tyto druhy olejů v takto nízkých koncentracích nepředstavují pro těhotné ženy žádné riziko. Během těhotenství není zákázané jíst pomeranče ani grapefruity, aplikovat tak na obličej krém s takto nízkým obsahem daného esenciálního oleje není zdraví nebezpečné ani pro matku, ani pro plod.

Během kojení je třeba myslet na to, že by se žena měla držet stejných pravidel jako během těhotenství.

Nastávajícím maminkám se obecně doporučuje zaměřit se na produkty z přírodních ingrediencí neobsahujících potenciální toxiny. A dále je třeba znát látky, ze kterých se tyto produkty vyrábí a které by nejen pro plod mohly představovat zdravotní riziko.

Kosmetika pro těhotné: prsa a břicho

Ženská pokožka trpí během těhotenství především v oblasti prsou a břicha. Kůže je zde nepřirozeně vypnutá a dochází ke změnám její struktury. Klíčová je v tomto období pravidelná a intenzivní hydratace, k čemuž se nejvíce hodí náš Intenzivní regenerační krém s hutnou konzistencí, který obsahuje vysoký podíl aloe vera a extra panenského olivového oleje. Mezi jeho další účinné složky patří včelí vosk, arganový olej, šípkový olej, extrakt ze semínek prosa a olivový extrakt. Kromě promaštění také redukuje pigmentové skrvny.

Důležitá je také ochrana před sluncem a škodlivými UVA a UVB paprsky. Doporučují se produkty s vysokým ochranným faktorem. Ty také pomáhají při prevenci výskytu pigmentových skrvn.

 

Sdílej se svými přáteli: