Shopping Cart

No products in the cart.

Dvojité čištění: rutina, kterou si musíme osvojit

Existuje mnoho příležitostí, kdy mluvíme o péči o pleť, hydrataci obličeje, ochraně před UV zářením… Ale v La Chinata máme bezpochyby jasno v tom, že něco, co musíme každý den zavést do praxe, je dvojité čištění, tzv. královna obličejových rutin.

Co je dvojité čištění?

Double Cleansing, jak již název napovídá, je způsob čištění obličeje, při kterém se používají dva typy produktů: čisticí prostředek na olejové bázi a čistič na vodní bázi. Zde vám řekneme rozdíly:

  • Čistící prostředek na olejové bázi je zodpovědný za odstranění stop make-upu, opalovacího krému, znečištění, přebytečného kožního mazu
  • Čistič na vodní bázi smyje zbytky čističe na olejové bázi a také vodou rozpustné nečistoty, jako je pot.

Výhody dvojitého čištění

Je nepopiratelné, že Double Cleansing nám pomáhá udržovat pokožku zdravou a bez nečistot, znečištění a dalších zbytků, ale zde vám podrobněji prozradíme, jaké jsou výhody jeho uvedení do praxe:

  • Připravuje pokožku na aplikaci kosmetických přípravků. Pro aplikaci jakéhokoli krému, séra, oleje apod. musíme mít obličej čistý a zbavený nečistot. Pokud neprovádíme dobrou hygienu obličeje, následné ošetření, které na něj aplikujeme, nebude tak účinné.
  • Umožňuje hlubší čištění a pomáhá eliminovat odumřelé buňky a nečistoty. Každodenní provádění Double Cleaning (i když jsme se nenalíčili) je nutné k neustálému odstraňování nečistot, které vytváří naše pleť, a také znečištění, které se nachází v životním prostředí a kterému jsme téměř neustále vystaveni.
  • Pomáhá předcházet vzniku černých teček nebo skvrn způsobených používáním make-upu nebo stopami nečistot. Když je pleť denně důkladně očištěna, pomáháme předcházet vzniku akné, podráždění nebo infekcí.
  • Vylepšená struktura pleti, vypadá jasnější a zdravější.

Dvojí čištění

Prvním krokem v této rutině dvojího čištění je nanesení našeho odličovacího balzámu na obličej a oči k odstranění make-upu a opalovacího krému, který se hromadí v pórech pokožky. S množstvím odpovídajícím velikosti oříšku to bude více než dostatečné k odstranění veškerého make-upu. Tip na jeho použití je emulgovat ho trochou vody, a tím se nám produkt na obličeji lépe zapracuje.

Poté odličovací balzám z obličeje opláchneme a zbytky nečistot odstraníme naší micelární vodou pomocí odličovací vaty. To nám pomůže odstranit přebytečný tuk z pokožky a odstranit znečišťující částice a odumřelé buňky nahromaděné během dne.

Jakmile dokončíme odstraňování nečistot, aplikujeme naše obvyklé hydratační produkty, jednoduché a rychlé!

Odličovací Balzám Na Tvář A Oči

Micelární Voda s Extraktem z Olivových Listů

Líbila se vám tato rutina péče o obličej? Mnoho dalších návrhů najdete na našem instagramovém profilu, stejně jako tipy na použití a kosmetické tipy.

Sdílej se svými přáteli:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *